בניית תקציב בניה

למרות החלום של כולנו לחיות בבית מקסים שנבנה על פי הדרישות האישיות שלנו ועל פי רצונותינו, כולנו יודעים שגם מדובר על הוצאה כלכלית לא קטנה. חשוב ביותר להבין שאחד מהדברים המהותיים ביותר בכל התהליך הזה הינו השלב שבו מתכננים את תקציב הבנייה, וכי אין כל טעם לצאת לדרך לפני שיש לנו תקציב בנייה ברור ומסודר.

 

למה חשוב להתייחס?

כשמדברים על בניית תקציב בנייה צריך לקחת בחשבון את כל הנתונים החשובות, כמו לדוגמא:

1. עלויות התכנון: תחת המסגרת של עלויות התכנון נכנס שכר הטרחה שיהיה עלינו לשלם לכל אחד מאנשי המקצוע שנעסיק, והם רבים. לרוב יהיה עלינו לשלם לאנשי מקצוע כמו: מודד הקרקע, יועצים בתחום החשמל והאינסטלציה, האדריכלית, המהנדסת ועוד.

2. עלויות הבנייה: בסעיף זה חשוב לקחת את האחריות לידיים ולבדוק את הדברים לבד, כי לא תמיד המידע שנקבל ממכרים וקרובי משפחה יהיה מספיק מדויק. עלות הבנייה כוללת את עלויות השלד והגמר יחד וחשוב לתמחר כל דבר שבונים עבורנו.

3. ניהול נכון: יש לנהל את אתר הבנייה, לשלם על הקרקע עצמה ואף לבצע עבודות פיתוח במגרש ולהכין את התשתית שלו. כל הדברים האלה חייבים להילקח בחשבון כאשר מנסים להגדיר מראש את הקציב שכן אלה נתונים מהותיים שיכולים לשנות בהרבה את העלויות הסופיות.

בחירת אנשי המקצוע

בהחלט ניתן לומר שלעיתים בחירת אנשי המקצוע תשפיע גם היא על עלויות הפרויקט, אך אין זה אומר שכדי לחסוך עדיף לבחור את אנשי המקצוע שהצעות המחיר שלהם הן הנמוכות ביותר. כדאי לבדוק בשבע עיניים בידי מי מפקידים את משימת בניית הבית שלנו שכן מדובר על עניין רציני ולרוב על ההוצאה הכי גדולה שנשלם עליה בחיינו.

קצת עלי

גלעד קדם מפקח בנייה מוסמך, עוסק בפיקוח פרוייקטים לבניית בתים פרטיים, שיפוץ דירות, הרחבת ו/או הגדלת בתים.

 

גלעד קדם ינהל את פרוייקט הבנייה שלך במינימום זמן, עלות ודאגות ובמקסימום אכפתיות, יעילות ומקצועיות.

צרו איתי קשר
מלאו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
או חייגו: 052-2718148
אימייל: kedemgilad@gmail.com