פיקוח בנייה

 

ועדי בתים רבים המבצעים בשנים האחרונות שיפוץ יסודי של הבניין שלהם או הוספת מרפסות וחדרי ממ"ד, חייבים במפקח מוסמך שיבצע פיקוח בניה על כל השינויים במבנה.

 

ועדי בית בכל חלקי הארץ דנים בשנים האחרונות באפשרות של השבחת הבניין בו הם חיים כאשר מדובר בשינויים האפשריים על ידי תמ"א 38 שנועד אמנם לחזק יסודות מבנים למיקרה של רעידות אדמה אך גם פתח אפשרות של הוספת מרפסות, חדרי ממ"ד ושינוי לובי וחזות הבניין.

 

את העבודה שתיעשה בבנין נוהגים להפקיד בידיה של חברת קבלנות הזוכה במכרז המנוהל על ידי ועד הבית והיא זו המנהלת את הבנייה עם פיקוח בנייה מטעמה על כל שלבי העבודה.

הבעיה היא שראש הועד לא תמיד זמין לאורך כל שעות היום לפקח על הבנייה ואיכותה וגם נשאלת השאלה מי מפקח על מפקח בניה שהוא מטעם החברה הקבלנית עצמה. הפתרון לכך הוא שכירה של שירותי פיקוח בניה במרכז ניפרדים לצורך העניין ובשני אופנים אפשריים. 

 

פיקוח בנייה

 

 

פיקוח בניה משלב היסוד –

שכירת שירותיו של מפקח בנייה מוסמך לנהל את המכרז לבחירה של חברה קבלנית, ניהול עלויות ורכישת חומרים דרושים, קביעת תוכנית אדריכלית ולוח זמנים המתאים לבעלי הבניין וכמובן ליווי קבלת כל האישורים המתאימים. לאחר מכן פיקוח על הבנייה עצמה.

 

פיקוח בנייה בלבד

שכירת שירותי מפקח בנייה רק לשלב העבודה ולמעקב אחר פעולות הקבלן הראשי או קבלני המשנה העובדים בשטח, ניהול לוח זמנים ובדיקת טיב העבודה.

 

שתי האפשרויות טובות ושתיהן כמובן מתנהלות בצורה שונה והעלויות שלהן שונות. ועם זאת חובה לבחור באחת מן השתיים כדי שניהול העבודה עצמה, לוחות הזמנים וקבלת כל האישורים הנידרשים כמו גם טיב העבודה יהיו בפיקוח עם אינטרס לבעלי הבניין ולא לקבלן עצמו.

 

חשוב לזכור כי עלות פיקוח הבנייה היא ברמה די זניחה ביחס לעלות הכוללת של שיפוץ המבנה שיוחלט עליו שכן שיפוץ יעלה כמה מאות אלפי שקלים במיקרה הטוב ואילו עלות המפקח לאורך התקופה כולה (בכל אחת מהדרכים שייבחרו) יהיה אחוז זניח מסך הסכום הנ"ל אבל יוכל גם לחסוך כסף במידה והפיקוח ינוהל נכון וגם טיב העבודה יהיה גבוה ואיכותי וימנע הוצאות נוספות בעתיד או תוך כדי הבנייה.

פיקוח בניה

 

לפני החלטה על שיפוץ הבניין במסגרת תמ"א 38 או עצמאית, כדאי לבדוק פקחי בנייה מוסמכים באזורכם, ולקחת רק מי שהומלצו על ידי מכרים וחברים שעברו שיפוצים דומים בעת האחרונה.

 

 

קצת עלי

גלעד קדם מפקח בנייה מוסמך, עוסק בפיקוח פרוייקטים לבניית בתים פרטיים, שיפוץ דירות, הרחבת ו/או הגדלת בתים.

 

גלעד קדם ינהל את פרוייקט הבנייה שלך במינימום זמן, עלות ודאגות ובמקסימום אכפתיות, יעילות ומקצועיות.

צרו איתי קשר
מלאו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
או חייגו: 052-2718148
אימייל: kedemgilad@gmail.com