רישוי עסקים למרות חריגות בניה

לא אחת קורה בישראל שעסקים פועלים ללא רישיון עסק, ומדובר על מצב בעייתי ביותר שגורר קשיים בפיקוח על העסקים הללו. הם לא עומדים בתקנות של איכות הסביבה, בטיחות הציבור, זיהום האוויר או זיהום המים ובפועל הם לא נבדקים על ידי הגורמים הנדרשים. בפועל מה שקורה זה שכיוון שאין לאותם עסקים רישיון התוצאה היא ליקויים ועבירות חמורות, כך שבהחלט ניתן לומר שצריך לטפל בעניין. זו גם הסיבה לכך שחברי הוועדה לרישוי עסקים פנתה לגורמים האחראים כדי לבדוק האם יש אפשרות לעשות משהו בנידון.

איך מתנהלים הדברים בפועל?

על פי החוק ניתן לראות שאין שלילה באופן גורף ומוחלט ממתן רישיון לעסק שפועל עם חריגות בנייה, שכן בנסיבות מסוימות, ועל פי פירוט מדויק, יהיה מה לעשות בנידון. לדוגמא:

1. חומרת חריגות הבנייה: כאשר הן קלות ואין פוגעות בציבור

2. התיישנות המבנה: אם העסק נמצא בבניין ישן שמעולם לא קיבל היתר בנייה

3. שינוי חריגות הבנייה: כאשר החריגות הן קלות וניתן לשנות אותן אפשר יהיה לשקול מתן אישור זמני לעסק

כפי שניתן לראות, ישנן חריגות שניתן להתייחס אליהן ולקבל עליהן הקלות, דבר שמוביל לכך שגם בעלי עסקים שלכאורה אין להם רישיון עסק יוכלו להתנהל בצורה חוקית ומקובלת יותר. חשוב להתייחס בכובד ראש לנושאים הללו שכן עסק שפועל ללא כל סוג של אישור עלול להיכנס לצרות חמורות ביותר. בנוסף לכך, כפי שהוזכר לעיל, המצב האבסורדי שבגלל שלעסק אין רישיון הוא גם לא נבדק ולא נמצא במעקב הוא מצד שיש לשנותו ע"י מתן רישיונות זמניים וחריגים.

קצת עלי

גלעד קדם מפקח בנייה מוסמך, עוסק בפיקוח פרוייקטים לבניית בתים פרטיים, שיפוץ דירות, הרחבת ו/או הגדלת בתים.

 

גלעד קדם ינהל את פרוייקט הבנייה שלך במינימום זמן, עלות ודאגות ובמקסימום אכפתיות, יעילות ומקצועיות.

צרו איתי קשר
מלאו פרטים ואצור איתכם קשר בהקדם
או חייגו: 052-2718148
אימייל: kedemgilad@gmail.com